Niet goed leesbaar? Klik hier
  Metropoolregio Rotterdam | Den Haag  
 
 
  /files/feestdagen/kerstmis%20pexels-photo.jpg  
   
   
  Happy Holidays  
  Fijne feestdagen en een gelukkig nieuwjaar  
 
 
 
 
 

Betere wereld

Op het scherm voor u ziet u onze digitale nieuwsbrief. De vierde en daarmee alweer de laatste van 2023. MAES notarissen streeft naar continuïteit van haar dienstverlening door op een zorgvuldige wijze een wederkerig vruchtbare, harmonieuze en duurzame relatie te ontwikkelen met al haar stakeholders. Wij willen waarde toevoegen door een bijdrage te leveren aan het creëren van een betere wereld. Zijn goed voor elkaar. Dat klinkt misschien wat hoogdravend, maar dat nobele streven maakt dat wij ons werk gepassioneerd doen. Elke dag weer.

Kennis, kunde, ervaring en service 

Bij MAES notarissen verkopen wij kennis, kunde, ervaring en service. Om die kennis, kunde, ervaring en service op peil te houden en te blijven ontwikkelen volgen wij permanent opleidingen. Het hele jaar door. Daarnaast lezen wij onze vakliteratuur. Via digitale kennissystemen hebben wij toegang tot het gebruik van ontelbare bronnen en titels, uitgaven, wetten, uitspraken, attenderingen, thematische dossiers en meer. Wij hebben toegang tot open source databanken met meer dan 15.000 geactualiseerde modellen. Wij kunnen ook mede daardoor snel, uniform, efficiënt en kostenbewust kwalitatief hoogwaardig produceren. 

Alert, creatief en innovatief

Wij dragen onze klanten goede oplossingen aan voor de uitdagingen waarmee zij zich geconfronteerd zien. Hoewel een beproefde methode de beste kan zijn, streven wij er constant naar om betere oplossingen voor onze klanten te vinden. Door alert, beweeglijk, creatief, innovatief en anticiperend met veranderingen om te gaan. Wij zijn dynamisch, flexibel en vooruitstrevend.  

Gratis notariële tips & tricks en delen van actuele ontwikkelingen

Veel van onze klanten geven ons regelmatig te kennen het prettig te vinden als ze actief door ons worden geïnformeerd over notariële tips & tricks of actuele ontwikkelingen die voor hen van belang zouden kunnen zijn. Zowel zakelijk als privé. Op het terrein van het personen- en familierecht, het ondernemingsrecht en vastgoed. Zij willen weten hoe wij ze kunnen helpen. Met hun huis en hypotheek. Hun familie en relatie. Of met hun onderneming. Wij luisteren goed naar onze klanten. Naar alles wat zij ons te zeggen hebben. Wij willen dan ook graag bij wijze van service onze kennis, kunde en ervaring met onze (potentiële) klanten en andere geïnteresseerden delen. Doen dat via onze website, de socials, met meer dan 100 door ons opgenomen YouTube filmpjes, maar ook actief en gericht met deze nieuwsbrief. Voor wie daar prijs op stelt. En voor wie niet uitsluitend geïnteresseerd is in de allerlaagste prijs, maar die begrijpt dat het belangrijk is en rendeert om goed voor elkaar te zijn. 

Wat een jaar 

We gaan met elkaar richting het jaareinde. Het jaareinde van een jaar waar weer veel is gebeurd. Oekraïne verzet zich nog immer manmoedig tegen haar agressor. Israël en de Palestijnen moeten dringender dan ooit met ondersteuning van de internationale gemeenschap naar een oplossing zoeken. Er is haast geboden met de formatie van een kabinet dat thema's als migratie, woningmarkt, energietransitie en klimaat, bestaanszekerheid, maar vooral ook vestigingsklimaat en lastenverlichting voor het bedrijfsleven de goede kant op beweegt.

Maar het jaareinde is ook de periode van de Top 2000. Een daar moest ik toen het zo hard regende in november weer even aan denken. Want sinds 1992 staat "November rain", een nummer van de Amerikaanse hardrockband Guns N' Roses, hoog in die top 2000 genoteerd. De lead- zanger zingt: 

'Cause nothing lasts forever
And we both know hearts can change
And it's hard to hold a candle
in the cold November rain

"November rain" is een metafoor voor de koude, harde realiteit van alleen zijn. Het is ook een  metafoor voor tranen. Voor verdriet. De tekst leert dat het stel elkaar moet zien te hervinden, of anderszins een leven van wederzijds wantrouwen moet leiden, uit elkaar moet gaan, vergelijkbaar met wandelen op een koude, regenachtige dag, in november. "November rain" staat ook voor moeilijke tijden in een relatie of in het leven.  

De donkere dagen rond kerst zijn voor veel mensen een moment van reflectie. Een moment om na te denken. Om je te bekommeren om elkaar. Om je naasten. Maar ook om jezelf. Om "Goed voor elkaar" te zijn. Om na te denken over vandaag, maar ook over morgen.  Wat gebeurt er als jij en je geliefde uit elkaar gaan. Door scheiding. Of als jij of een dierbare komt te overlijden. Of je door een ongeluk of ziekte je wil niet meer kunt bepalen. Praat daarover. Met elkaar. En met ons. Wij luisteren naar je. Zonder oordeel. En kunnen je helpen. Met huwelijks voorwaarden, met partnerschapsvoorwaarden, met (levens)testamenten, met een verdeling, met een aandeelhoudersovereenkomst en met nog veel meer. Om te voorkomen dat relaties en personen onnodig beschadigd raken. Zodat je eerdaags weer wandelt met je gezicht in de zon. "Cause nothing lasts forever".     

Fijne feestdagen en een voorspoedig 2024

Graag zeg ik hier ook namens ons hele team heel hartelijk dank aan al onze klanten, aangevers, relaties en alle stakeholders. Het vertrouwen dat u ons hebt gegeven en de relatie die wij met elkaar hebben ontwikkeld betekenen de wereld voor ons. Wij wensen u en de uwen fijne feestdagen en een voorspoedig 2024. Wij hopen u in het nieuwe jaar weer te mogen begroeten.

mr. G.H.H.J. (Geert) Janssen MRE MBA 
notaris

 
  /files/Team/Stoel%201-5-20206015_pp.jpg  
   
   
  Maak kennis met ons dreamteam  
  Ik ben Yvonne Drok. Ik ben er voor u.  
 
 
 
 
 

Dreamteam  

Wij hebben een vast, omvangrijk en loyaal dreamteam van zeer ervaren medewerkers, versterkt met een kundige flexpool. Kennen elkaar van haver tot gort. Hebben onderling aan één woord genoeg. Hebben met elkaar een paar eeuwen aan ervaring in het notariaat. Kennen een Raad van Advies en hebben onze eigen ambassadeurs. Samen zijn wij MAES notarissen. 

Yvonne

Yvonne startte haar loopbaan in het notariaat in 1999 bij een notariskantoor in Den Haag en was daar de afgelopen jaren toegevoegd notaris. Zij is heer en meester op het gebied van familierecht, erfrecht en estate planning. Kent het klappen van de zweep. Weet als geen ander hoe de hazen lopen.

Yvonne studeerde rechten aan de Rijksuniversiteit Groningen en voltooide daarna met mooie cijfers de driejarige Beroepsopleiding Notariaat. Vervolgens volgde zij bij NOVEX (Nederlandse Organisatie voor Executeurs) de leergang Executele en zes jaar later de leergang Levensexecuteur en Toezichthouder. 

Veel klanten uit de Metropoolregio Rotterdam Den Haag weten haar sinds jaar en dag te vinden als er kennis, kunde en ervaring is vereist voor het opmaken van huwelijksvoorwaarden, partnerschapsvoorwaarden, samenlevingsovereenkomsten, testamenten en levenstestamenten (volmacht), in geval van bewind of bij de afwikkeling of vereffening van nalatenschappen. Hetzij als boedelnotaris, executeur, vereffenaar of adviseur.

"Ik werk al meer dan 25 jaar in de Metropoolregio Rotterdam Den Haag en woon al geruime tijd samen met mijn betere helft en onze zoon in het heerlijke Maassluis. Hoewel ik vele jaren dagelijks in Den Haag werkte, de Hagenaren en de Hagenezen heel goed ken en enorm van de residentie houd, heb ik er destijds voor gekozen om vanuit Den Haag naar Maassluis te verhuizen. Ik heb daar nog geen dag spijt van gehad.

De Maassluizenaren zijn geweldige mensen en het voelt fijn om één van hun te zijn. Veel van de 33.000 inwoners weten de weg naar mijn kantoor dan ook goed te vinden. En in voorkomende gevallen komen zij niet naar mij toe, maar ga ik naar hen toe. Op bezoek, bij hen thuis, op kantoor, in het ziekenhuis of bijvoorbeeld, in hun laatste levensfase, bij Hospice de Margriet. 

En mijn relaties uit Den Haag? Die zijn met 20 minuten over de A4 bij ons op kantoor of ik begroet ze in het World Trade Center Den Haag. Wij  beschikken daar over hoogwaardige accommodatie en kunnen onze klanten het gebruik van de faciliteiten die het WTC heeft, aanbieden.

Af en toe neem ik, tot groot genoegen van mijn kantoorgenoten, onze pup mee naar kantoor. Die is nu bijna een jaar. Het is een labradoodle. Die verhaart niet en geeft geen allergische reactie. Ik heb een bench staan op mijn ruim bemeten kamer met uitzicht op het Verploegh Chasséplein en daar ligt ie dan heel relaxed te snurken, terwijl ik ondertussen met het team Familierecht hard doorwerk om alle realistische deadlines te halen. Bijvoorbeeld vanwege schenkingen die nog voor 31 december gedaan moeten worden."  

 

 
  /files/Werving%20en%20selectie/BNSL%20Bestuur.jpg  
   
   
  Met de notaris in de aap gelogeerd  
  Kroegcollege bij de BNSL én oratie van Prof. dr. mr. P.C. (Peter) van Es  
 
 
 
 
 

Verzorgde notaris Geert Janssen op 24 oktober jl. namens MAES notarissen een Kroegcollege in Café de Keyser voor de Broederschap van notariële studenten te Leiden (BNSL), vrijdagmiddag 27 oktober was hij wederom op zijn Alma mater waar zijn jaargenoot (1985) Prof. dr. mr. P.C. (Peter) van Es zijn oratie “In de aap gelogeerd met de notaris” hield. Hij aanvaardde daarmee het ambt van hoogleraar notarieel recht aan de Universiteit Leiden.

De hooggeleerde verhaalde over de notaris als functionaris die heel kunstig moet zien te laveren tussen enerzijds het zijn van “Pietje precies” en anderzijds “Pietje creatief” en die bovenal moet zien te voorkomen dat door zijn tussenkomst een partij bij de akte in "'t Aepjen" is gelogeerd.

Laat dat nou precies datgene zijn waarmee wij ons hier op kantoor de hele dag bezighouden. 

 
 
  Wat voor studie moet je doen om notaris te kunnen worden?     
  /files/Werving%20en%20selectie/opbrengst%20i-dWrHkzv-X3.jpg  
   
   
  Maatschappelijk verantwoord ondernemen  
  Support Casper Gala in Grand Hotel Huis ter Duin  
 
 
 
 
 

Support Casper Gala in Grand Hotel Huis ter Duin

Op zaterdagavond 28 oktober jl. vond in Grand Hotel Huis ter Duin het Support Casper Gala plaats. Notaris Janssen was daar met zijn betere helft namens MAES notarissen bij aanwezig. 

Het gala had als doel geld inzamelen voor innovatief onderzoek naar nieuwe behandelmethoden van Alvleesklierkanker. Dat onderzoek wordt geleid door Prof. Casper van Eijck, oud-clubarts van Feyenoord en van Sparta en tot voor kort hoogleraar aan het Erasmus Medisch Centrum.

Van Eijck is vrijdag 27 oktober jl. benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Hij kreeg van onze demissionair minister van Volksgezondheid, Welzijnswerk in en Sport, Ernst Kuipers, die onderscheiding bij zijn afscheid als hoogleraar in De Kuip opgespeld vanwege zijn niet aflatende inzet om de genezingskans voor zijn patiënten te vergroten.

Oud Spartaan René van der Gijp, onze bondscoach “sneeuwvlokje” Ronald Koeman en de oud keeper van het Nederlands elftal Hans van Breukelen, maar ook Ton van Veen, de CEO van Jumbo supermarkten, toonden zich rondom het gala ware ambassadeurs van Support Casper. De veiling tijdens het gala bracht maar liefst € 1.002.000 op.

Doodvonnis

De diagnose alvleesklierkanker is nu nog een doodvonnis. Meer dan 3.000 Nederlanders krijgen jaarlijks de diagnose alvleesklierkanker. 93% sterft binnen 6 maanden. Dat moet en kan anders!

De Stichting Overleven met Alvleesklierkanker (hierna: de Stichting) is in het najaar van 2015 opgericht met als doel de bewustwording van deze ernstige vorm van kanker te vergroten en geld in te zamelen voor innovatief onderzoek naar nieuwe behandelmethoden voor alvleesklierkanker. De Stichting bezit de ANBI-status en is sinds mei 2016 door het CBF erkend als goed doel. 

De Stichting financiert onderzoek naar immunotherapie en virotherapie dat op een innovatieve manier probeert alvleesklierkanker effectief te behandelen. Eén van die initiatieven wordt geleid door Prof. dr. Casper van Eijck. Hij zag in de afgelopen jaren geen substantieel ander onderzoek en geen verbetering voor de patiënten. Het werd tijd, zoals Casper dat zelf zegt “om buiten de gebaande paden te gaan”. Van Eijck stelde hiervoor een multidisciplinair team samen met onder andere virologen, moleculair biologen en neurochirurgen vanuit het Erasmus MC, het Leids Universitair Medisch Centrum, UMC Utrecht en Amsterdam UMC. Dit team werkt aan methoden, waarbij niet langer de ziekte centraal wordt gesteld, maar de kracht van de patiënt en zijn vermogen om het eigen lichaam in te zetten tegen de kwaadaardige tumor.

Een vriendengroep van een overleden patiënte startte voor hem en zijn team in november 2015 de campagne Support Casper; een campagne om viro­immunotherapie mogelijk te maken. In 2016 is deze campagne ondergebracht in de Stichting. Onder de naam Support Casper werkt sindsdien een klein, maar ontzettend bevlogen, team aan de verwezenlijking van een droom: een halt toeroepen aan de verwoestende werking van alvleesklierkanker.

MAES notarissen steunt Support Casper

MAES notarissen support Support Casper de komende vijf jaar met een fiscaalvriendelijke jaarlijkse donatie. Doe jij ook mee? We vertellen je graag hoe je kunt ondersteunen: met een erfstelling, een legaat, een eenmalige donatie, een periodieke schenking, een Fonds op naam of anderszins. Zodat vermogen kan worden besteed aan onderzoek en behandeling van patiënten en niet bij wijze van erfbelasting onbestemd eindigt in onze nationale schatkist.

Meer weten? Lees dan door bij het pijltje. Of neem vrijblijvend contact op met mr. Leonie Geenen-van Straaten van genoemde stichting. Zij is voor u telefonisch bereikbaar op +31 (0) 6 26 520 371 of per e-mail op leonie@supportcasper.nl. Wilt u liever rechtstreeks met ons in vertrouwen hierover spreken. Ook wij zitten voor u klaar. Bel op +31 (0)10 44 53 777 met notaris mr. G.H.H.J. (Geert) Janssen MRE MBA of e-mail hem op geert.janssen@maesnotarissen.nl.

Elke donatie, groot of klein, is waardevol.

 
 
  Lees hier meer over Support Casper     
  /files/Nieuws/Koning%203%20generaties.jpg  
   
   
  Voor Vlaardingers was 2023 een jubileumjaar  
  Koning vierde 750 jaar stadsrechten Vlaardingen met ons mee  
 
 
 
 
 

Koning bezocht Vlaardingen

Zijne Majesteit de Koning bracht op vrijdag 29 september jl. een bezoek aan Vlaardingen. Vlaardingen had dit afgelopen jaar 750 jaar stadsrechten en vierde dat gedurende heel 2023. Op vrijdagavond 29 september vond het Theatraal Stadsspektakel ‘Het Verhaal van Vlaardingen’ plaats. Koning Willem-Alexander woonde het eerste deel van deze openluchtvoorstelling aan de Oosthavenkade bij.

2023 was een groots jubileumjaar

Vlaardingen besteedde in het jubileumjaar aandacht aan de rijke geschiedenis van de stad sinds 1273. Met de viering bracht Vlaardingen via sport, cultuur, kunst, erfgoed en andere maatschappelijke initiatieven bewoners actief met elkaar in contact en tot samenwerking. Eén van de initiatieven van de opgerichte Stichting Vlaardingen 750 was de openluchtvoorstelling ‘Het Verhaal van Vlaardingen’. Meer dan 250 lokale acteurs, dansers, zangers, een professioneel orkest en begeleidende beelden brachten verleden, heden en toekomst samen op een podium aan de Oosthavenkade van Vlaardingen. 

Voorafgaand aan de theatervoorstelling ontmoette Koning Willem-Alexander verschillende Vlaardingers in een historisch haringpakhuis waar nu het internationale familiebedrijf J. de Jonge Group is gevestigd. De Koning sprak met Vlaardingers over hun betrokkenheid bij dit jubileumjaar en over hun band met Vlaardingen. 

Vlaardingen beleefde in de 18e eeuw een glorietijd, vanwege de grote haringvloot die de Noordzee bevoer. Vlaardingen staat nog steeds bekend als ‘haringstad’. De stad kende ook armoede en tegenslag, zoals een stadsbrand in 1574, grote overstromingen, pestepidemieën en het verdwijnen van de haringvloot halverwege de vorige eeuw. Vlaardingen is de zesde zeehaven van Nederland en werkt aan een evenwichtige woningvoorraad en groene wijken. Bijvoorbeeld met de Vogelbuurt, een mooie gebiedsontwikkeling van Dura Vermeer en Heemtuinen, een duurzame ontwikkeling van Timpaan. 

Benoeming tot notaris door de koning bij Koninklijk Besluit 

Wist je eigenlijk dat om notaris te worden de Koning bij Koninklijk Besluit je tot notaris moet benoemen. En dat hij dat pas doet als je aan een groot aantal voorwaarden voldoet. Die voorwaarden staan beschreven in de Wet op het Notarisambt. De belangrijkste voorwaarden zijn dat:

  • De betrokkene Nederlander is.
  • Hij de bij de wet voorgeschreven notariële examens met goed gevolg heeft afgelegd.
  • De betrokkene daarna tenminste zes jaar als kandidaat-notaris praktijkervaring heeft opgedaan op één of meer notariskantoren.
  • De kandidaat-notaris met goed gevolg de examens van de Notariële Beroepsopleiding heeft afgelegd.
  • De betrokkene in het bezit is van een ondernemingsplan dat aan de daarvoor gestelde eisen voldoet.

Na zijn benoeming bij Koninklijk Besluit moet de notaris een drieledige eed afleggen, waarvan voor het publiek de beroepseed het belangrijkste onderdeel is. Daarin zweert of belooft de notaris dat hij:

  • De door hem aanvaarde taak eerlijk, nauwgezet en onpartijdig zal uitvoeren.
  • Zich zal gedragen naar de wetten, reglementen en de verordeningen die op het notarisambt betrekking hebben.
  • Geheimhouding zal betrachten ten aanzien van alles waarvan hij door zijn ambt kennis neemt.

Door het afleggen van de eed is de notaris niet alleen bevoegd, maar ook verplicht zijn diensten aan het publiek te verlenen.

Foto

Vandaar ook dat bovenstaande foto in één van onze spreekkamers hangt. Zodat we er elke dag weer aan herinnerd worden waar het in ons gestelde vertrouwen ons toe verplicht. 

 
  /files/koffiepartners%20MAES.png  
   
   
  Wij zijn u graag van dienst  
  Basisnotarissen Rijnmond gaat op in MAES notarissen  
 
 
 
 
 

Voordelig kwaliteitslabel

Bij MAES notarissen verkopen wij kennis, kunde, ervaring en service. Wij bieden onze klanten daarmee rust, betrouwbaarheid en zekerheid. Rust, betrouwbaarheid en zekerheid hoeven niet duur te zijn.

Wij regelden tot 1 januari 2024 voor een aantal van onze particuliere klanten de levering en hypotheek van de aangekochte woning vanuit ons discount label Basisnotarissen Rijnmond. Alle andere notariële diensten werden steeds verleend door ons voordelige kwaliteitslabel MAES notarissen.  

Per 1 januari 2024 bedienen wij al onze klanten, zowel particulieren, ondernemingen en overheden voor ál hun zaken, ook voor leveringen en hypotheken, nog uitsluitend vanuit het kwaliteitslabel MAES notarissen. De handelsnaam Basisnotarissen Rijnmond hebben we weliswaar behouden, maar het discount label Basisnotarissen Rijnmond wordt door ons niet meer gevoerd. Voor de klant maakt dat overigens geen verschil: het team van Basisnotarissen Rijnmond maakt al jaren integraal deel uit van het team van MAES notarissen, we werken met een en hetzelfde klantportaal en bijna alle tarieven waren al gelijk.     

De discount formule

Het initiatief voor Basisnotarissen is ten tijde van de vastgoedcrisis (meer dan een decennium geleden) genomen door een aantal - ondertussen gedefungeerde - notarissen uit Deventer, Doetinchem en Vlaardingen die voor hun omzet sterk afhankelijk waren van vastgoedtransacties. Die notariskantoren hadden geen enkele synergie en deelden dan ook helemaal niets met elkaar, uitsluitend een website, de kosten daarvoor en een visie. 

Die visie was - toen nog -  om, naast het A-merk, klanten afgemeten standaardmatig met eenvoudige basiszaken te bedienen tegen lagere huismerktarieven. Bij de een heette zo'n formule Aktie notarissen, bij de ander Basisnotarissen of Van Gastel digitaal en weer een ander noemde het dé Woonnotaris. 

Leadgenerators zoals de website "de Goedkoopste Notaris" verlangde van elke prijsvechtende notaris meer dan twintigduizend euro per jaar om bovenaan in de lijstjes van die site te worden opgenomen. De tech-nerds met hun innovatieve lead generating websites zijn de winnaars. De notarissen die op laagste prijs, niet op kennis, kunde, ervaring en service met elkaar concurreerden, die het werk doen en bij wie het risico ligt, de grote verliezers. Net als de consument. Want als de notaris de hoge kosten voor de lead generator  niet links of rechtsom kon of wilde afwentelen, bijvoorbeeld met agressieve cross-selling, op de klant of diens wederpartij, dan ging dat ten laste van zijn resultaat en waren die dossiers vaak verlieslatend. Op die wijze hoopten deze notariskantoren de continuïteit van hun ondernemingen te kunnen waarborgen. Dat is ze in een aantal gevallen gelukt. Voor de korte termijn althans. Tegelijkertijd betekende dit ook dat er door die kantoren niet of nauwelijks geïnvesteerd werd en kon worden in kwaliteit, kennis, mensen, informatietechnologie en meer. 

Met het aantreden van de ondernemende notaris Janssen is die visie eind 2020 door MAES notarissen verlaten. Er wordt eerst en vooral gestuurd op kwaliteit, efficiency, automatisering, kostenbeheersing, transparantie, competitieve tarieven en service. Ons kantoor staat daar overigens niet alleen in. Alle weldenkende notarissen in de regio die in het verleden naast hun notariskantoor voor de bijvangst een discountlabel voerden - vaak ook nog ergens in een aftandse kantoorruimte of veredelde garagebox - zijn hiervan ondertussen veelal goed en wel bekomen.

Dat betekent dat wij met MAES notarissen flink hebben geïnvesteerd in onze dienstverlening zodat wij onze klanten ook in de toekomst steeds goed van dienst kunnen blijven en wel door ze de aandacht te geven en de kwaliteit te bieden die ze verdienen.          

Protocol

Alles wat in het verleden onder de vlaggen van Basisnotarissen Rijnmond en MAES notarissen door gedefungeerd notaris mr. E.M. (Ed) Bijster is verzorgd, berust onder het protocol van mr. G.H.H.J. (Geert) Janssen MRE MBA, notaris bij MAES notarissen. Voor dossiers die onder verantwoordelijkheid van mr. Bijster door Basisnotarissen Rijnmond en MAES notarissen zijn behandeld en voor akten die door hem of zijn waarnemers zijn gepasseerd, kunt u zich dan ook steeds tot MAES notarissen wenden. 

Hoe klanten over ons denken

Wij blijven u onverminderd graag van dienst. Onberispelijk, toegewijd en integer. Wilt u weten hoe onze klanten over ons denken? Kijk dan bij het pijltje naar hun reviews over ons.         

 
 
  Wat onze klanten vertellen     
  /files/Events/JipJanneke_DSA1613.jpg  
   
   
  Gratis tips & tricks  
  Schrijf je in voor onze informatiebijeenkomst over erfrecht  
 
 
 
 
 

Gratis tips & tricks

Notaris mr. G.H.H.J. (Geert) Janssen MRE MBA, deskundige op het gebied van testamenten en erfbelasting, geeft u met het team Familierecht gratis tips & tricks waarmee uw vermogen (denk aan overwaarde op uw woning) binnen de familie blijft en niet geheel onnodig in Rijks' schatkist verdwijnt. 

Geld verdienen

Hij zal u aan de hand van het verhaal over de familie Van Oppen laten zien hoe u door het maken van een testament en een levenstestament (een volmacht) niet alleen heel veel ellende kunt voorkomen, maar ook nog eens een hoop geld kunt verdienen. Onze ervaring is dat veel mensen geen idee hebben en zich overigens ook niet lijken te realiseren wat de gevolgen zijn van keuzen die ze maken of juist - veelal uit onwetendheid - niet maken. 

De bijeenkomst

Wij organiseren daartoe met enige regelmaat voor degenen die daar belangstelling voor hebben kosteloos informatiebijeenkomsten waar u zich voor kunt inschrijven. De eerstvolgende informatiebijeenkomst vindt plaats: 

dinsdag 23 april 2024 
19.30 - 20.30 uur 
Café Chassé in het MaesHuys 
Verploegh Chasséplein 1
3134 BZ Vlaardingen 

Inschrijven

U kunt zich via het pijltje hieronder eenvoudig inschrijven voor deelname aan deze bijeenkomst. Deelname is gratis. De koffie en de Tiny Tony ook. Het aantal plaatsen is echter beperkt. Deelname vindt plaats op volgorde van aanmelding. Na ontvangst van uw aanmelding zullen wij u informeren of kunt deelnemen. Mocht dat onverhoopt vanwege overweldigende belangstelling niet het geval zijn, dan komt u op de wachtlijst voor de eerstvolgende bijeenkomst.  

 
 
  Schrijf je hier in voor de kosteloze informatiebijeenkomst     
  /files/Kijk%20Vergelijk%20Kies/Tekst%20de%20ene%20notaris%20Maes_ZM_Adv_07.jpg  
   
   
  Onze tarieven  
  Tariefswijzigingen per 1 januari 2024  
 
 
 
 
 

Kostenbewust

Wij willen graag kostenbewust diensten met de hoogste kwaliteit verlenen. Wij erkennen de noodzaak om je budget voor notariële diensten te managen en dat hetgeen wij in rekening brengen waar voor je goede geld moet zijn. Wij denken dat de tariefstructuur die wij hanteren redelijk en concurrerend is en dat onze tarieven in verhouding staan tot de waarde die wij toevoegen. Ons streven is om op basis van de door ons geleverde kwaliteit en de daartegenover staande honorering een bestendige relatie met onze klanten te onderhouden.

Investeren in informatietechnologie

Wij blijven investeren in informatietechnologie zodat wij nog slimmer, sneller, voordeliger en plezieriger voor en met onze klanten kunnen werken.

Tijd maal tarief

Bij MAES notarissen zijn wij flexibel in onze benadering van declareren. In overleg met de klant bepalen we vooraf de honorerings-systematiek. Ons honorarium is in beginsel gebaseerd op de daadwerkelijk aan het dossier bestede en door ons geadministreerde tijd (per tijdseenheid van 6 minuten) vermenigvuldigd met de toepasselijke uurtarieven. Wij zijn bereid om alternatieve honoreringsstructuren te hanteren. 

Alternatieve honoreringsstructuren

Onze alternatieve honoreringsstructuren zijn:

Blended rate (gemiddeld tarief)
Een blended rate is een gemiddeld overeen te komen uurtarief, berekend op basis van onze inschatting van de tijdsbesteding door onze medewerkers vermenigvuldigd met hun uurtarieven. Is er hoger gekwalificeerde inzet vereist dan zal de blended fee hoger uitvallen. Is er lager gekwalificeerde inzet vereist dan zal de blended fee lager uitvallen. 

Fixed fee (vaste prijs)
De fixed fee is een vaste vergoeding voor een bepaald soort werk, waarbij wij in de regel onze tijdsbesteding redelijk goed kunnen inschatten.

Capped fee (begrenste prijs)
Bij de capped fee is de vergoeding begrenst tot een overeengekomen plafond bedrag, bijvoorbeeld voor een bepaalde fase. Bereiken wij dat bedrag dan stoppen wij onze werkzaamheden, tenzij wij door opdrachtgever worden geïnstrueerd de werkzaamheden tegen een nieuw capped bedrag voort te zetten.  

Value based (toegevoegde waarde)
De value based honoringsstructuur is een beloningsstructuur waarbij de opdrachtgever vooraf met opdrachtnemer bepaalt wat de te verwachten, ook kwantitatief bepaalde, toegevoegde waarde van opdrachtnemer voor opdrachtgever zal zijn en welke vergoeding daarvoor geëigend is.

No-cure-no-pay (geen oplossing, geen betaling)
Bij de no-cure-no-pay regeling is opdrachtnemer bereid bij bepaalde soorten werkzaamheden tegenover een premie het risico van opdrachtgever over te nemen.

Retainer (voorschot)
Een retainer (een vergoeding bij wijze van voorschot vooraf) is een voorschot dat, ter beperking van het debiteurenrisico, voorafgaand aan de uitvoering van de werkzaamheden door de opdrachtgever aan de opdrachtnemer dient te worden voldaan. Een retainer wordt in zijn algemeenheid vaak opgevat als een extra stimulans om een bepaalde dienst te leveren, maar geeft in geen geval een garantie voor een eindresultaat. Indien het totaal van de door opdrachtnemer bestede tijd vermenigvuldigd met de toepasselijke tarieven het budget waarvoor een retainer is gegeven, dreigt te overschrijden, dan pleegt opdrachtnemer met opdrachtgever overleg over de voortzetting van de werkzaamheden, het daarvoor te alloceren budget en de omvang van een nieuwe retainer.  

Abonnementen
Wij bieden jaarabonnementen aan voor bepaalde diensten.

Tariefswijzigingen per 1 januari 2024

In het Financieel Dagblad van 6 december jl. verscheen onder de kop 'Notaris, let op uw saeck' een artikel over de uitdagingen waar onze sector zich voor gesteld ziet. 'Ondanks de perceptie van de buitenwereld dat er nogal wat goud blinkt bij de notaris, lijkt het soms verdacht veel op sappelen', zo schreef de journalist van dienst. En zo is het. Van elke € 100 omzet gaat bij een notariskantoor (in goede tijden) ongeveer € 80 op aan kosten. Soms moet er gewoon geld bij. Komend jaar wordt uitdagend. Ook wij worden net als iedereen geconfronteerd met flink gestegen hogere kosten. Want de prijzen in de winkels en bij onze leveranciers zijn (on)behoorlijk gestegen en worden voor 2024 geïndexeerd, soms met wel meer dan 10%! Dat leidt - zeker vanwege de gegeven war for talent - tot hogere loonkosten, tot hogere huisvestingskosten en hogere energieprijzen. Natuurlijk zullen wij bezuinigen waar we dat nog kunnen. Maar wij blijven via ons YouTube kanaal, via nieuwsberichten op onze website, met lezingen en met nieuwsbrieven als deze onze kennis kosteloos met onze klanten delen. Neemt niet weg dat wij ook een aantal van onze tarieven per 1 januari 2024 moeten aanpassen. Sommige tarieven zullen mitsdien per 1 januari 2024 iets stijgen, andere tarieven hebben wij daarentegen substantieel verlaagd. Een groot aantal vaste tarieven is ongewijzigd gebleven. Want het leven is al duur genoeg. 

 
 
  Wil je onze tarieven voor 2024 precies weten? Klik dan op het pijltje.     
  /files/Jij/Tarieven/dollars%20pexels-photo-545064.jpeg  
   
   
  Word onze ambassadeur  
  Maak kans om miljonair te worden  
 
 
 
 
 

Wij nodigen elke klant na afloop van een door ons behandeld dossier uit om deel te nemen aan ons klanttevredenheidsonderzoek. 

Als jij je de moeite getroost om deel te nemen aan ons klanttevredenheidsonderzoek én een review achterlaat op Google, dan spelen wij graag met een lot voor je mee in Care-a-lot, de Gezondheidsloterij van Nederland, en maak jij kans om miljonair te worden. 

Iedere maand heeft Care-a-lot een trekking waarin wij, voor maximaal 5 klanten, automatisch meespelen. Jij bent - als je aan ons klanttevredenheidsonderzoek hebt deelgenomen én een review op Google hebt gegeven -  één van die klanten. 

Een lot kost ons € 5 per trekking en wij mogen met maximaal 5 loten per maand meespelen. Natuurlijk maken onze deelnemende klanten kans op geweldige prijzen met een hoofdprijs van zelfs wel € 1.000.000. Maar dat is niet alles. Door mee te spelen doen wij met elkaar ook een beetje goed aan de wereld. Wij hebben namelijk Support Casper als goed doel gekozen, waaraan 40% van onze inleg iedere maand wordt overgemaakt. Een echte win-win situatie. 

 
 
  Wil je meer weten over de Gezondheidsloterij van Nederland lees dan hier verder.     
  /files/Jij/chocoletters.jpg  
   
   
  Ik ben laaggeletterd. Lange teksten lezen vind ik lastig. Hoe lossen jullie dat op?  
  Veelgestelde vragen  
 
 
 
 
 

Je bent niet alleen. Maar wel in goed gezelschap. In Nederland hebben 2,5 miljoen mensen van 16 jaar en ouder moeite met lezen, schrijven en/of rekenen. Vaak hebben zij ook moeite met digitale vaardigheden. Dat staat gelijk aan 18%, dus ongeveer 1 op de 6 mensen in Nederland. Daarvan hebben bijna 1,8 miljoen mensen tussen de 16 en 65 jaar moeite met taal en/of rekenen. Meer dan de helft van deze groep is autochtoon. 

Moeite hebben met lezen en schrijven heeft grote gevolgen. Wanneer je informatie niet goed begrijpt, is de kans groot dat je minder zelfredzaam bent. Gevolgen van laaggeletterdheid zijn vaak schaamte, onbegrip en afhankelijkheid van anderen.

Wij nemen je graag bij de hand. Wij hebben een eigen videokanaal op You Tube. Met filmpjes over ons kantoor MAES notarissen, onze werkwijze, het beroep notaris met al zijn regels, maar ook over Familierecht, Ondernemingsrecht en Vastgoed. Want wij willen onze klanten en andere geïnteresseerden eenvoudige en begrijpelijk uitleg geven. Over notariële zaken. Wanneer het hun schikt. Kort en bondig. En soms wat uitgebreider. Gratis. Omdat veel mensen liever een filmpje kijken dan dat ze lange teksten lezen. En het gaat ook nog eens veel sneller en makkelijker dan wanneer we steeds met iedereen 1 op 1 zouden gaan zitten bij ons op kantoor. Dat kan natuurlijk ook. Voor wie dat wilt. Met een mooie cappuccino erbij en een Tiny Tony chocolonely. Wij tonen ons dan graag een gelijkwaardig gesprekspartner. Zijn laagdrempelig en maken ingewikkelde dingen eenvoudig. Toch liever filmpjes kijken? Maak het jezelf nog makkelijker. Word abonnee. Dan ben jij als eerste op de hoogte van nieuwe filmpjes. 

 
 
  Kijk en luister hier. Bespaar je al het leeswerk.     
  /files/Jij/00000_klaretaal_vk_420x400.jpg  
   
   
  Kan je een kind onterven of heeft het kind recht op een kindsdeel?  
  Notaristaal  
 
 
 
 
 

Legitieme portie 

Je kan iemand onterven. Kinderen hebben altijd recht op een bepaald deel van de waarde van de nalatenschap, de legitieme portie ook wel kindsdeel. Dit minimumdeel van de waarde van de nalatenschap is altijd de helft van wat zij als erfgenaam bij versterf - dus in de situatie dat er geen testament was - zouden krijgen. Stel, de erflater laat een echtgenoot en drie kinderen achter. Dan is de waarde van de legitieme portie 1/8e deel van de nalatenschap (de helft van 1/4e).  

Als een onterfd kind een beroep doet op zijn legitieme portie, wordt hij daardoor niet mede-erfgenaam. Hij krijgt niet een aandeel in alle goederen en schulden van de nalatenschap. Het onterfde kind krijgt alleen een vordering in geld jegens de erfgenamen. Hij kan dus niet de afwikkeling van de nalatenschap tegenwerken door als erfgenaam dwars te liggen. Dit was vroeger nog anders: door een beroep op zijn legitieme portie werd het onterfde kind mede-erfgenaam en hadden de andere erven zijn medewerking nodig bij afwikkeling en verdeling van de nalatenschap. Dat gaf vaak gedoe.

Het recht om een beroep te doen op de legitieme portie vervalt vijf jaar na het openvallen van de nalatenschap. Het kind, de legitimaris, kan de legitieme portie vanaf zes maanden na het overlijden van de ouder opeisen. Van belang hierbij is dat het kind zelf een beroep moet doen op de legitieme portie. Het is mogelijk in een testament - met een niet-opeisbaarheidsclausule - te bepalen dat de legitieme portie voor zover deze ten laste komt van de echtgenoot, pas opeisbaar is wanneer de langstlevende echtgenoot komt te overlijden.  

Wettelijke rechten onterfde echtgenoot
Ook de echtgenoot kan, net als een kind, onterfd worden. De echtgenoot heeft echter geen legitieme portie. Door te huwen in gemeenschap van goederen, sta je in dat geval niet helemaal met lege handen. Ben je niet in gemeenschap van goederen gehuwd dan kan de onterfde echtgenoot enkele andere wettelijke rechten inroepen.  

Voortgezet gebruik van de woning en inboedel  
Zo heeft de onterfde partner recht op een voortgezet gebruik van de woning en inboedel gedurende zes maanden na het overlijden mits de woning tot de nalatenschap behoort. Hiermee wordt voorkomen dat de langstlevende partner de woning direct moet verlaten. Voor de periode daarna is het mogelijk om een recht van vruchtgebruik op woning en inboedel te vestigen. De andere erfgenamen zijn dan verplicht hun medewerking te verlenen en kunnen de woning niet verkopen. De erfgenamen kunnen de kantonrechter vragen om het vruchtgebruik op te heffen, of om hen te ontheffen van de verplichting tot vestiging van het vruchtgebruik. De kantonrechter beoordeelt dan of de langstlevende wel echt behoefte heeft aan het vruchtgebruik op de woning en de inboedel.

Tijdens het leven van de erfgenaam gedane giften maken deel uit van de zogenaamde legitimaire massa, het fictieve vermogen op basis waarvan de legitieme portie wordt berekend. Dit is ook het geval als die giften met vrijstelling van inbreng zijn gedaan.

Om de hoogte van de legitieme portie te kunnen berekenen, moet je inzage krijgen in de samenstelling van de nalatenschap. Mochten de erfgenamen geen inzage geven of twijfel je aan de juistheid van de gegevens dan kan het nodig zijn om een procedure aanhangig te maken.

 
   
  Disclaimer  
 
 
 
 
 

Hoewel de uiterste zorg is besteed aan de inhoud van deze nieuwsbrief, is de inhoud niet als een juridisch of notarieel advies te beschouwen en aanvaardt MAES notarissen geen enkele aansprakelijkheid voor onvolledigheid of onjuistheid, noch voor de gevolgen daarvan.

 
       
       
 
 
Kantoor

Bezoek- en postadres


MaesHuys
Verploegh Chasséplein 1
3134 BZ Vlaardingen

+31 (0)10 44 53 777
service@maesnotarissen.nl
maesnotarissen.nl
Business Hubs

Bezoek op afspraak. Geen postadres.


NoMA House
Gustav Mahlerlaan 1212
1081 LA Amsterdam

WTC Rotterdam
Beursplein 37
3011 AA Rotterdam

De Plesman
Plesmanweg 607
2597 JG Den Haag
 
 
   
 







Nieuwsbrief niet meer ontvangen? Klik hier